Półmaraton Gochów- podsumowanie

Czerwiec 6th, 2018

gochy2018XXXVIII Międzynarodowy Półmaraton Gochów i IX Mistrzostwa Polski Leśników oraz II Mistrzostwa Marynarki Wojennej za nami! Największa i najstarsza impreza biegowa w Bytowie przyciągnęła w tym roku wielu sympatyków tej formy aktywności. Oficjalnie na starcie zameldowało się 325 zawodników, którzy w upalny dzień wyciskali z siebie ostatnie krople potu w pogoni za zwycięstwem.

W niedzielę 3 czerwca Bytów po raz kolejny ogarnęło biegowe szaleństwo. Przy piekącym słońcu i bezchmurnym niebie odbył się 38. Półmaraton Gochów. Imprezie towarzyszyły IX Mistrzostwa Polski Leśników oraz II Mistrzostwa Marynarki Wojennej w Półmaratonie. Start oraz meta biegu od kilku lat usytuowana jest na dziedzińcu XIV-wiecznego Zamku Krzyżackiego, a trasa prowadzi głównymi ulicami miasta oraz nad jeziorem Jeleń. Malowniczo przeplatające się lasy, pola, łąki i jeziora oraz czyste powietrze, cisza i spokój czynią Półmaraton Gochów idealną imprezą biegową.

Półmaraton miał obsadę międzynarodową – w zawodach wystartowali zawodnicy z Niemiec oraz Ukrainy. Zwycięzcą bytowskiej „połówki” został po raz ósmy Tadeusz Zblewski (LKB Braci Petk) z Bytowa. Wśród pań zwyciężyła Anna Arseniuk (T.S. Opatrunki Toruń) z Górska.

Pula nagród dla zwycięzców kategorii OPEN kobiet i mężczyzn oraz nagród losowych wynosiła 5300 zł. Każdy startujący w 38. Półmaratonie Gochów otrzymał w pakiecie czapkę, rękawki, kubek, statuetkę na medal, napój izotoniczny, shota l-carnitynowego, baton regeneracyjny i lokalne piwo bytowskie. Po ukończeniu dystansu 21,095 km zawodnicy otrzymali najcięższy medal w historii, który wynagradzał trudy prze trudnej bytowskiej trasy.

Imprezę organizowali wspólnie Kompleks Basenowo – Rekreacyjny NIMFA w Bytowie oraz Klub Biegacza GOCH. Głównym sponsorem biegu była firma POLMOR. Imprezę dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, a ponadto Gmina Bytów, Starostwo Powiatowe, Benefit Systems, Nadleśnictwo Bytów oraz Bank Spółdzielczy w Bytowie. Na trasie pomagali strażacy ochotnicy z OSP Bytów oraz PSP Bytów jak i bytowska Policja. Dzięki pracy naszych służb mundurowych oraz służb organizatora na trasie panował porządek a wszyscy zawodnicy czuli się bezpiecznie.

Wspaniałą pracę wykonali wolontariusze z Gimnazjum nr 1 oraz 2 w Bytowie, dzięki którym sprawnie funkcjonowało w sumie sześć punktów – 4 punkty odżywiania i odświeżania rozstawione na całej trasie, biuro zawodów oraz meta, gdzie dziewczyny w tradycyjnych strojach kaszubskich wręczały medale a pozostali wodę dla zawodników.

Zwycięzcy na podium otrzymali statuetki i puchary z rąk Starosty Bytowskiego Leszka Waszkiewicza, zastępcy Burmistrza Bytowa Andrzeja Kraweczyńskiego oraz przedstawiciela Marynarki Wojennej kmdr por. Wiesława Strzelczyka.

ZDJĘCIA “WASYLA” FOTOGRAFA IMPREZ SPORTOWYCH:

https://www.flickr.com/photos/154581766@N05/sets/72157695922894651

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.