Boiska sportowe

Na Stadionie Miejskim w Bytowie funkcjonują dwa boiska:

1. Boisko trawiaste pełnowymiarowe.

Wymiary boiska do gry piłkę nożną to 105m x 64m. Boisko z nawierzchnią trawiastą jest specjalnie pielęgnowane. Boisko wyposażone jest w instalację nawadniającą i drenaż punktowy co gwarantuje utrzymanie boiska w nienagannym stanie. Na boisku, z coraz lepszym skutkiem, rozgrywa swoje mecze miejscowa drużyna Bytovia. W tym roku miejscowy klub Bytovia obchodził wielkie wydarzenie jakim było wejście klubu do I ligi.
Kompleks sportowy stanowi enklawę zieleni, spokoju i bezpieczeństwa tak ważnego w przypadku treningów najmłodszych adeptów sportu. Boisko otoczone jest trybunami z sektorami:

Stadion składa się z sektorów:

·         Sektor A (207 miejsc) – zadaszony w całości,

·         Sektor B (396 miejsc) – miejsc zadaszonych 228,

·         Sektor C (296 miejsc – przeznaczony dla kibiców drużyn przyjezdnych),

·         Sektor D (296 miejsc),

·         Sektor E (267 miejsc),

·         Sektor F (500 miejsc),

·         Sektor VIP (51 miejsc) – zadaszony w całości,

·         Sektor PRESS (30 miejsc) – zadaszony w całości.

Łącznie miejsc: 2.043.
Sektory A,B i VIP obsługiwane są komunikacyjnie przez wejścia na teren stadionu zlokalizowane przy budynku głównym ( od strony ulicy A. Mickiewicza). Sektory C i D przez wejścia od ulicy Brzozowej. Natomiast sektor E ( sektor dla kibiców Gości) przez wejście od ulicy Sportowej. Sektory A,B i VIP są częściowo zadaszone z numerowanymi miejscami do siedzenia.
Płyta boiska swoją równością oraz jakością trawy zadowoli nawet najbardziej wymagających piłkarzy.

2. Boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią

To nowoczesny, bezpieczny obiekt wykonany z wysokiej klasy materiałów.
Wymiary boiska to 90m x 60m. Boisko ze sztuczną nawierzchnią jest w pełni pokryte sztuczną trawą która pozwala na intensywną eksploatację nawierzchni w każdych warunkach pogodowych. Lato, zima, deszcz, upał – nawierzchnia ze sztucznej trawy zawsze będzie posiadała niezmierne parametry. Boisko na obiekcie Kompleksu zasypywane jest granulatem gumowym/EPDM. Dynamiczność i elastyczność odpowiada nawierzchni naturalnej przy czym sztuczne nawierzchnie są łatwiejsze w utrzymaniu i konserwacji, przez długi czas utrzymują swoje właściwości. Boisko na pewno umożliwia precyzyjną grę pozwalającą na odbicie piłki dzięki stabilnej nawierzchni. Boisko służy zarówno do treningów jak i meczy ligowych i sparingowych. Całość boiska jest ogrodzona wysokim płotem, przy wejściu znajdują się trybuny stacjonarne wraz z numerowanymi miejscami w ilości 335; posiada również boksy dla sędziów, trenerów gospodarzy i gości. Obiekt jest w pełni oświetlony co umożliwia przeprowadzanie treningów w całym roku kalendarzowym.
Obiekt sportowy jest jednym z najczęściej wykorzystywanych boisk ze sztuczną nawierzchnią w regionie, wynajmują je drużyny różnych szczebli rozgrywkowych a także kluby młodzieżowe oraz instytucje, firmy i osoby prywatne.