Oferta dla grup zorganizowanych

Opinia Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie dotycząca wymagań ochrony przeciwpożarowej w Hoteliku „Nimfa” • Pobierz •

OFERTA DLA ORGANIZATORÓW WYPOCZYNKU

Kompleks Basenowo-Rekreacyjny w Bytowie zwraca się do organizatorów wypoczynku z bogatą ofertą usług. Dysponujemy obiektami umożliwiającymi pełną realizację programów szkoleniowych z zakresu grupowych i indywidualnych dyscyplin sportu.
Bytów to urocze miasto położone na Kaszubach w przepięknym, malowniczym miejscu, nad rzekami Borują i Bytową oraz jeziorem Jeleń, które należy do najczystszych akwenów w Polsce.
O walorach turystyczno-rekreacyjnych Bytowa i okolic decydują lasy bogate w grzyby i urokliwe jeziora lobeliowe, liczne zabytki i zawsze przychylni turystom mieszkańcy miasta. Pojezierze Bytowskie to wymarzone miejsce dla wędkarzy, grzybiarzy i zwolenników aktywnego wypoczynku. Atrakcją, która warta jest zwiedzenia jest Zamek Krzyżacki z przełomu XIV i XV w. oraz mieszczące się w nim Muzeum Zachodniokaszubskie.

ATRAKCJE KOMPLEKSU BASENOWO-REKREACYJNEGO „NIMFA”:

1. Baseny i Strefa Saun:

– Basen sportowy
Basen sportowy o wymiarach 25 m x 12,5 m, o powierzchni 312,75 m2. Temperatura wody utrzymywana jest w granicach 27,5 °C. Obiekt wyposażony jest w 6 torów pływackich. Wymiary basenu oraz jego głębokość dają poczucie bezpieczeństwa i otwierają rozległe możliwości jego wykorzystania. Jest to idealne miejsce do doskonalenia pływania czy treningów. Basen ten stwarza możliwość przeprowadzenia różnorodnych zajęć m.in. szkółki pływackie, aerobik wodny, rehabilitacja czy ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Jest to również doskonałe miejsce do organizowania zawodów sportowych.

– Basen rekreacyjny
Część rekreacyjna ma do zaproponowania wiele atrakcji:
basen do nauki pływania (długość 12 m) o głębokości od 0,90 m do 1,20 m
brodzik dla dzieci do lat 7 wyposażony w małą zjeżdżalnię, fontannę i armatkę wodną,
stanowisko do masażu wodnego,
2 zjeżdżalnie zewnętrzne o długościach: 71 m, 63 m, oraz zjeżdżalnia rodzinna,
rwąca rzeka,
gejzery, leżanki, wodospad, armatki wodne,
2 jacuzzi.
Powierzchnia basenu rekreacyjnego wynosi 227,30 m2, natomiast temperatura wody wynosi 30 °C.

– Brodzik dla dzieci
Szalona zabawa dla najmłodszych!. Dzieci mają do swojej dyspozycji brodzik, w którym znajdują się specjalnie dla nich przygotowane atrakcje. Dzieci bawią się bezpiecznie w odpowiednio płytkiej wodzie, której poziom nie przekracza 0,30 m.
Niebywałą atrakcją dla wszystkich małych dzieci jest tryskający delfinek oraz tryskający jeżyk. Temperatura wody w brodziku wynosi 33 °C.\

– Strefa saun:

– Kabina Infra Red
Kabina Infra Red przeznaczona jest dla osób z chorobami stawów, jak również ma dobroczynne działanie na bolące mięśnie. Maksymalna temperatura nagrzania wynosi 60 C. Brak ograniczeń co do czasu przebywania, lecz zaleca się maksymalne przebywanie przez okres 30 minut.

– Sauna sucha fińska
Sauna sucha fińska charakteryzuje się przede wszystkim jako jeden z elementów który pomaga spalić tkankę tłuszczową. To odmiana sauny, gdzie temperatura jest tak wysoka, że należy robić kilkuminutowe przerwy podczas sesji korzystania z saun. Zaleca się do uzyskania najlepszych efektów,trzy wejścia po piętnaście minut. Maksymalna temperatura to 110°C (sauna ustawiona jest na 90°C). Zaleca się,by nie użytkować sauny codziennie lecz dwa do trzech razy w tygodniu. Sauna sucha jest nie tylko zabiegiem ciepło leczniczym, lecz także środkiem higieniczno-profilaktycznym. Polega na naprzemiennym przegrzewaniu i ochładzaniu całego ciała. Jest doskonałym czynnikiem hartującym i pielęgnującym ciało, sprzyja również leczeniu różnych dolegliwości np. złagodzenie bólów mięśni. Na skutek zmiany temperatury (ogrzewanie i schładzanie ciała), dochodzi do wzrostu przemiany materii, zwiększonego wydzielania potu, oczyszczenia organizmu poprzez usunięcie produktów przemiany materii oraz toksyn, a także podniesienia tętna i przyśpieszenia oddechu. Ciepło wytworzone w ciele doskonale uspokaja układ nerwowy, a także usuwa zmęczenie.

– Łaźnia rzymska parowa
Łaźnia parowa (rzymska) – to sauna w której panuje wilgotność rzędu 100% przy temperaturze od 40°C do 50°C. Budowa tej sauny zbliżona jest do budowy sauny fińskiej, tyle że piec, poza zwykłą funkcją pieca fińskiego, posiada parownik, który można wykorzystać do stosowania kąpieli ziołowych czy aromatycznych. Ten rodzaj dobrze oczyszcza skórę, zmniejsza bóle reumatyczne oraz dolegliwości dróg oddechowych.

– Jacuzzi solankowe
Kąpiele z oryginalnej solanki są idealną formą regeneracji organizmu po całodziennym zmęczeniu psychicznym i fizycznym. Solanka ma wszechstronne zastosowanie zarówno w hydroterapii, kosmetologii, jak również w medycynie naturalnej. Kąpiele w solance wspomagają leczenie chorób dróg oddechowych i laryngologicznych, niedoczynności tarczycy, schorzeń dermatologicznych, nerwic, stanów przemęczenia, stresu, likwiduje intensywny zapach potu, a ponadto: poprawia metabolizm,przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejsza objawy cellulitu, wzmacnia mechanizmy obronne organizmu, zapobiega częstym chorobom dróg oddechowych, grypie, katarowi siennemu.
Głównym przeciwwskazaniem do stosowania solanki jest nadczynność tarczycy, choroby nowotworowe oraz uczulenie na któryś ze składników solanki szczególnie jodu lub bromu.

– Natrysk wrażeń
Jedną z wielu atrakcji naszego obiektu jest Natrysk Wrażeń czyli połączenie strumieni wody przemiennie ciepłej i zimnej z efektami świetlnymi. Schłodzenie ciała pod strumieniami deszczu arktycznego, ogrzanie deszczem tropikalnym, lub lekką jak mgła bryzą dobrze wpływa na elastyczność skóry. Urządzenie pozwala na regulację jednej atrakcji w czasie od 30 do 120 sekund. Natrysk wrażeń ma zróżnicowaną temperaturę wody od 20 do 40°C, co działa jak terapia biczem szkockim. Płaska deszczownica dzięki specjalnej konstrukcji pozwala uzyskać różny rodzaj strumieni. Dodatkowo wrażenia te potęgowane są poprzez dysze boczne masujące całe ciało, a wypływające z nich strumienie wody ujędrniają skórę, pobudzają krążenie i odprężają. Punkty świetlne w ciepłej tonacji kolorystycznej pogłębiają spokój i relaks. Kolorowe światło wypełnia całą przestrzeń wokół natrysku dając przepiękny efekt, a ich harmonia ma uspokajający wpływ na układ nerwowy.

– Ścieżka Kneippa
Kolejną atrakcją w Kompleksie Basenowo-Rekreacyjnym jest płytka niecka z wodą, jest ona formą kąpieli zmiennocieplnej stóp. Po ścieżce Kneippa chodzimy, przechodząc z brodzika z zimną wodą do brodzika z ciepłą wodą a rozgrzewając sobie stopy siedzimy na stanowisku.

– Basen schładzający po saunie
Basen zwany też schładzaczami. Jest to mały basen z intensywną filtracją i dezynfekcją wody o temperaturze 14-18 °C. Istotną rzeczą przed skorzystaniem z basenu schładzającego jest wzięcie prysznicu.

2. Boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 60×90 m

Boisko treningowe za sztuczną nawierzchnią jest dopuszczone do rozgrywek IV oraz niższych Lig. Posiada ono sztuczne oświetlenie, co w pełni odpowiada futbolowym standardom przeprowadzania treningów oraz meczy w całym roku kalendarzowym.

3. Siłownia z profesjonalnym sprzętem do ćwiczeń

Na powierzchni 160 m2 znajdziesz wszystko czego Ci potrzeba!
Siłownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt najwyższej klasy. Dzięki tym urządzeniom na pewno poprawią Państwo swoją kondycję i wysmuklą sylwetkę. Zarówno amatorzy jak i pasjonaci sportu znajdą coś dla siebie. Warto wspomnieć o stanowiskach przeznaczonych do rozwoju wszystkich partii mięśniowych oraz o możliwości dostosowania odpowiedniego poziomu obciążeń do indywidualnych potrzeb. Ćwiczenia w naszej siłowni pozwolą spalić mnóstwo zbędnych kalorii, a dzięki szalejącym endorfinom poprawią nastrój i samopoczucie.

4. Sala gimnastyczna

Do dyspozycji osób przebywających na zgrupowaniu w naszym Kompleksie znajduję się sala gimnastyczna o wymiarach: 20,5/17,5m,jest to doskonałe miejsce do ćwiczeń jak i np. rozgrywania meczu piłki nożnej czy siatkowej.

5. Wydzielone miejsce na ognisko

Atrakcją, o której warto wspomnieć jest miejsce na ognisko, przy którym można pośpiewać szanty i piosenki biesiadne, jest również wiata wyposażona w stoły oraz ławy.

6. Sala konferencyjna

Sala dydaktyczna – sala konferencyjna z tablicą suchościeralną oraz z dostępem do Internetu. Sala służy organizacji szkoleń i konferencji, jak również może służyć jako sala na dyskoteki dla około 30 uczestników.

7. Boiska asfaltowe do koszykówki 

Boisko asfaltowe – jest to idealne miejsce na różne mecze gry w kosza, boisko wyposażone jest w dwie tablice łącznie z siatkami metalowymi.

Zakwaterowanie:

Dom Sportowca – 52 miejsc noclegowych.

Wykaz pokojów:

  • 1-osobowe – 6 szt.
  • 2-osobowe – 8 szt.
  • 3-osobowe – 10 szt.

Na każdym piętrze obiektu znajduje się węzeł sanitarny, bez przewodowy dostęp do internetu, pokoje wyposażone są w umywalki.

Dysponujemy także pokojami o podwyższonym standardzie ( toalety ,prysznice w pokoju )
Cena dla grup zorganizowanych podlega indywidualnym ustaleniom. 1 opiekun na 15-stu uczestników obozu gratis.

Wyżywienie:

Wyżywieniem zajmuję się Aquarium Bar, który mieści się na pierwszym pietrze basenu. Sala na 50 osób.

Z naszej strony zapewniamy:

  • Opiekę ratowników wodnych podczas pobytu na basenie.
  • Parking niestrzeżony dla autokaru – bezpłatny.
  • Możliwość wynajmu autobusów lub minibusów.
  • Bezpieczne warunki pobytu, teren ogrodzony zamykany na noc, możliwość bezpłatnego korzystania z depozytu.

W Kompleksie Basenowo-Rekreacyjnym znajduje się prywatny gabinet rehabilitacyjny, salon kosmetologiczny, poradnia dietetyczna.

Stawki za korzystanie z obiektów sportowych, nocleg oraz wyżywienie w zwiększonym wymiarze podlegają indywidualnym negocjacjom!!!

Od wielu lat świadczymy usługi dla różnych zgrupowań kondycyjnych i obozów szkoleniowych, gościliśmy między innymi grupy judo, karate, piłka nożna, gimnastyka i inne.

Szczegółowe informacje na temat pobytu po numerem telefonu : 725 128 755  lub  59 822 26 10 lub drogą mailową  hotel@basen-bytow.pl