Strefa SPA

 

 

W strefie saun do Państwa dyspozycji znajdują się:

 

  • Sauna sucha fińska (2 kabiny)

Sauna ta charakteryzuje się przede wszystkim jako jeden z elementów który pomaga spalić tkankę tłuszczową. To odmiana sauny, gdzie temperatura jest tak wysoka, że należy robić kilkuminutowe przerwy podczas sesji korzystania z saun. Zaleca się do uzyskania najlepszych efektów,trzy wejścia po piętnaście minut. Maksymalna temperatura to 110°C (sauna u Nas jest ustawiona jest na 103°C). Zaleca się,by nie użytkować sauny codziennie lecz dwa do trzech razy w tygodniu. Sauna sucha jest nie tylko zabiegiem ciepło leczniczym, lecz także środkiem higieniczno-profilaktycznym. Polega na naprzemiennym przegrzewaniu i ochładzaniu całego ciała. Jest doskonałym czynnikiem hartującym i pielęgnującym ciało, sprzyja również leczeniu różnych dolegliwości np. złagodzenie bólów mięśni. Na skutek zmiany temperatury (ogrzewanie i schładzanie ciała), dochodzi do wzrostu przemiany materii, zwiększonego wydzielania potu, oczyszczenia organizmu poprzez usunięcie produktów przemiany materii oraz toksyn, a także podniesienia tętna i przyśpieszenia oddechu. Ciepło wytworzone w ciele doskonale uspokaja układ nerwowy, a także usuwa zmęczenie.

 

  • Łaźnia parowa (rzymska)

Łaźnia parowa (rzymska) – to sauna w której panuje wilgotność rzędu 100% przy temperaturze od 40°C do 50°C. Budowa tej sauny zbliżona jest do budowy sauny fińskiej, tyle że piec, poza zwykłą funkcją pieca fińskiego, posiada parownik, który można wykorzystać do stosowania kąpieli ziołowych czy aromatycznych. Ten rodzaj dobrze oczyszcza skórę, zmniejsza bóle reumatyczne oraz dolegliwości dróg oddechowych.

 

  • Kabina Infra red

Kabina Infra Red przeznaczona jest dla osób z chorobami stawów, jak również na bolące mięśnie. Maksymalna temperatura nagrzania wynosi 60 C. Brak ograniczeń co do czasu przebywania, lecz zaleca się maksymalne przebywanie przez okres 30 minut.

 

  • Jacuzzi Solankowe

Kąpiele z oryginalnej solanki są idealną formą regeneracji organizmu po całodziennym zmęczeniu psychicznym i fizycznym. Solanka ma wszechstronne zastosowanie zarówno w hydroterapii, kosmetologii, jak w medycynie naturalnej. Kąpiele w solance wspomagają leczenie chorób dróg oddechowych i laryngologicznych, niedoczynności tarczycy, schorzeń dermatologicznych, nerwic, stanów przemęczenia, stresu, likwiduje intensywny zapach potu, a ponadto:

– poprawia metabolizm, przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejsza objawy cellulitu
– wzmacnia mechanizmy obronne organizmu,
– zapobiega częstym chorobom dróg oddechowych, grypie, katarowi siennemu,
Głównym przeciwwskazaniem do stosowania solanki jest nadczynność tarczycy, choroby nowotworowe oraz uczulenie na któryś ze składników solanki szczególnie jodu lub bromu.

 

  • Natrysk Wrażeń

Jedną z wielu atrakcji naszego kompleksu jest natrysk wrażeń czyli połączenie strumieni wody przemiennie ciepłej i zimnej z efektami świetlnymi. Warto schłodzić ciało pod strumieniami deszczu arktycznego, ogrzać deszczem tropikalnym, lub lekką jak mgła bryzą. Urządzenie pozwala na regulacje jednej atrakcji w czasie od 30 do 120 sekund. Natrysk wrażeń ma zróżnicowaną temperaturę wody od 20 do 40°C, co działa jak terapia biczem szkockim. Płaska deszczownica dzięki specjalnej konstrukcji pozwala uzyskać różny rodzaj strumieni. Dodatkowo wrażenia te potęgowane są poprzez dysze boczne masujące całe ciało, a wypływające z nich strumienie wody ujędrniają skórę, pobudzają krążenie i odprężają. Punkty świetlne w ciepłej tonacji kolorystycznej pogłębiają spokój i relaks. Kolorowe światło wypełnia całą przestrzeń wokół natrysku dając przepiękny efekt, a ich harmonia ma uspokajający wpływ na układ nerwowy.

 

  • Pokój relaksu

Do państwa dyspozycji między seansami saunowymi udostępniamy tzw pokój relaksu. Jest to miejscy wyciszenia, spokoju i odpoczynku dla naszego organizmu po zmiennych warunkach temperaturowych.

 

  • Studnia lodowa, Studnia schładzająca, prysznice wraz z wiadrem oraz siedziska