Dni Bytowa na sportowo – podsumowanie

Lipiec 12th, 2017

dnibytowa2017To był naprawdę wspaniały weekend! „Dni Bytowa na sportowo” przyciągnęły wielu entuzjastów aktywnego wypoczynku. Rozpoczęliśmy w sobotę 8.07.2017 r. o godz. 12:00 na rynku w Bytowie. Podczas wspaniałych kaszubskich występów odbyła się gra terenowa „Orientuj się w Bytowie”. Udział w zabawie wzięło 7 drużyn, które składały się z max. 4-osobowego teamu. Uczestnicy mieli za zadanie przy pomocy mapy znaleźć 14 punktów kontrolnych i odpowiedzieć prawidłowo na pytania. Odnalezienie danych miejsc na mapie nie było takie trudne, gdyż punkty kontrolne (PK) znajdowały się tuż przy najważniejszych atrakcjach turystycznych Bytowa. Większą trudność przysporzyły pytania, które dotyczyły danych atrakcji. Jednak przy pomocy tablic informacyjnych oraz podpowiedzi mieszkańców miasta udało się dowiedzieć wiele ciekawostek i poznać lepiej te miejsca. Każda drużyna stratowała w co najmniej 3 minutowych odstępach czasowych i ukończyła trasę w ok. 2 godziny. Przed startem drużyny otrzymały pakiet startowy w formie małej wody i batonika dla każdego zawodnika. Mimo chwilowej niesprzyjającej pogody atmosfera współzawodnictwa była radosna i pełna satysfakcji z ukończenia wyścigu. Najlepszą drużyną okazała się „Cała Team”, która uzyskała 13 pkt z czasem 1 h 24 min. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone na scenie przy licznej widowni przez: Burmistrza Bytowa Ryszarda Sylkę, Przewodniczącego Rady Miasta Jana Tredera i Prezesa Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego „Nimfa”  Grzegorza Domżalskiego. Grę terenową przeprowadziła Joanna Stopa – organizator imprez sportowych w Bytowie wraz z wolontariuszami Katarzyną Łasińską i Patrykiem Kuśmierek.

Klasyfikacja poszczególnych drużyn w grze terenowej „Orientuj się w Bytowie”:

  1. Cała Team

Bartosz, Małgorzata, Lena i Dawid Cała

  1. Krasnoludy

Magdalena Doroszewska, Jerzy Doroszewski

  1. Liski

Karol, Adam Zmełty i Piotr Krzyżanowski

  1. Jesionowcy

Bartosz, Michalina i Ignacy Dębscy

  1. Bytownianki

Dominika Stromińska, Martyna Moskwa, Kinga Łangowska

  1. Łosie

Adam, Paweł i Piotr Łoś

  1. Łasice

Joanna i Karolina Krzyżanowskie

W sobotnie popołudnie odbyły się także pierwsze Mistrzostwa Bytowa w Piłce Siatkowej Wodnej. Jest to nowa propozycja basenu „Nimfa” na aktywny wypoczynek przez cały rok oraz fantastyczną zabawę. Zawody rozpoczęły się o godz. 16:00. Do współzawodnictwa zgłosiło się 6 drużyn, które składały się z trzech zawodników. W zależności od wieku, uczestnicy mistrzostw rywalizowali w kategorii Junior lub Senior. Udział w zawodach wiązał się z uiszczeniem opłaty za bilet godzinny i upoważniał do bezpłatnego pobytu w strefie basenów w trakcie i po zakończonych zawodach. Pierwsze zmagania rozpoczęto od kategorii Junior, gdzie podstawową zasadą było rozpoczęcie zagrywki przez najmłodszego zawodnika. Mecz był niezwykle zacięty i wyrównany. Dzieci czerpały wiele radości z ciekawej formy współzawodnictwa a starsi opiekunowie walczyli do końca o każdy punkt. Najlepszą w kategorii Junior okazała się drużyna „18 plus VAT”, czyli Pan Mariusz i Mikołaj Parchomink. Kolejne mecze w kategorii Senior rozegrano w systemie „każdy z każdym” do 21 punktów i dwóch wygranych setów. Drużyna „Zawisza” była niepokonana i trzema wygranymi meczami zdobyła miano Mistrzów Bytowa w Piłce Siatkowej Wodnej. Najlepsi na podium otrzymali wspaniałe puchary i nagrody rzeczowe. Zawody przeprowadziła Joanna Stopa – organizator imprez sportowych w Bytowie wraz z wolontariuszami Katarzyną Łasińską i Patrykiem Kuśmierek. Zdjęcia wykonał genialny fotograf Marcin Michałka.

Klasyfikacja poszczególnych drużyn w Mistrzostwach Bytowa Piłki Siatkowej Wodnej

Kategoria Junior:

1. 18 plus VAT

Mariusz i Mikołaj Parchomink

2. Niepokonani

Jerzy i Dawid Jankiewicz, Matylda Stawicka

 

Kategoria Senior:

1.Zawisza

Marcin i Szymon Bartłomiejczuk, Tobiasz Rachwał

2. 300 kg

Adrian Kluk, Patryk Pałubicki, Sylwester Kręcki

3. Poparzeni Chlorem Trzy

Anna Krawczyk, Radosław Grabarczyk, Jakub Krawczyk

4. ŚDM TEAM

Mateusz Jarzębiński, Dominik Podłużny, Jakub Hering

 

W niedzielę podczas słonecznej pogody, dnia 9 lipca 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bytowskiego w Piłce Siatkowej Plażowej. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10:00 na boiskach do piłki plażowej nad jez. Jeleń. Zgłoszenia zawodników przyjmowano kwadrans przed rozpoczęciem turnieju. Do współzawodnictwa sportowego zgłosiły się aż 24 zespoły dwuosobowe. Byli to zawodnicy m.in. z Trójmiasta, Lęborka, Koszalina, Miastka, Dziemian, Borowego Młyna, Kołczygłów oraz Bytowa. Losowanie wyłoniło pierwszych przeciwników. Turniej rozegrano według systemu brazylijskiego. Wszystkie mecze piłki siatkowej rozegrano do dwóch wygranych setów. Z powodu tak licznej ilości zgłoszonych drużyn, organizator zdecydował o rozgrywaniu setów do 15 punktów i ewentualny tie-break do 11 punktów. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Uczestnicy turnieju walczyli o każdy punkt. Dodatkowe wsparcie kibiców i przyjazna atmosfera na boisku udzielała się pozytywnie wszystkim obecnym. Mecze rozgrywane były na trzech boiskach siatkówki plażowej, dzięki czemu zawody przebiegały bardzo sprawnie. Dla najlepszych par turnieju przygotowano wspaniałe nagrody. Każdy z osobna w wygranych drużynach otrzymywał trofeum w postaci pucharu oraz nagród rzeczowych. Dla wszystkich uczestników przygotowano zapas wody i poczęstunek w formie słodkiego batonika. Dekoracja Mistrzostw odbyła się ok godz. 18:00. Nagrody oraz puchary wręczał Prezes Kompleksu Basenowo- Rekreacyjnego Grzegorz Domżalski oraz organizator imprez sportowych Joanna Stopa. Mistrzami Powiatu Bytowskiego w Piłce Siatkowej Plażowej 2017 została drużyna z Bytowa – OSK REFLEKS, której skład tworzył Stoltman Marek i Leper Krzysztof. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Miastka – DARMAL TEAM, czyli Kiedrowski Michał oraz Żarski Łukasz. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Koszalina i miejscowości Radusz – KOWALIK WIKTOROWICZ, czyli Kowalik Mariusz oraz Wiktorowicz Jordan. Relację wizualną z wydarzenia wykonał fotograf Marcin Michałka z Parchowa. Do pomocy w organizacji zawodów zaangażowało się również dwóch wolontariuszy – Patryk Kuśmierek i Tomasz Knitter. Gratulujemy wszystkim drużynom wspaniałej rywalizacji i zapraszamy na pierwszy etap „Grand Prix” Bytowa 2017 już 15.07.2017 r. nad jezioro Jeleń.

klasyfikacja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorami imprez byli: Kompleks Basenowo-Rekreacyjny w Bytowie oraz gmina Bytów.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.