III etap „Grand Prix” Bytów 2017

sierpień 22nd, 2017

siatkowka2016Trzeci i ostatni etap „Grand Prix” Bytowa w Siatkówce Plażowej 2017 odbył się 20 sierpnia w niedzielny słoneczny dzień. Niestety poprzedzające dni były dość deszczowe i na boiskach plażowych stała woda. Główne boisko zostało rozgrabione i dosypano piasku, co dało lepszy komfort gry zawodnikom. Całość rozgrywek odbyła się więc na jednym boisku siatkówki plażowej. Do współzawodnictwa zgłosiło się 6 drużyn. Turniej rozegrano według systemu brazylijskiego. Wszystkie mecze piłki siatkowej rozegrano do dwóch wygranych setów, w rozgrywce 15 punktów i ewentualny tie-break, również do 15 punktów. Rywalizacja była jak zawsze bardzo zacięta. OSK REFLEKS nie mieli łatwego zadania wśród tylu znakomitych rywali. Już w półfinale spotkali się z bardzo dobrą drużyną KOWALIK WIKTOROWICZ, którzy przy tie-breaku przegrali z OSK Refleks 15:10. Daleko zaszła drużyna Niedarzyno, w której zawodnicy pierwszy raz spotkali się razem na boisku. Szybko jednak odnaleźli wspólną taktykę i zajęli ostatecznie 4 mc. KOWALIK WIKTOROWICZ w wyrównanej walce z Niedarzynem w setach 1:1, walczyli do końca i w tie-breaku ostatecznie zwyciężyli 15:11. Bracia ZABOROWSCY pokazali wspaniałą grę, gdzie doszli do finału spotykając się na boisku z OSK REFLEKS. W setach walecznie zwyciężył OSK Refleks 19:17, w drugim 15:10, tym samym pokonując braci Zaborowskich i zwyciężając ostatni etap „Grand Prix” Bytów 2017. Dla najlepszych par turnieju przygotowano medale i zaproszenie na bezpłatny godzinny pobyt na basenie „NIMFA” w Bytowie. Nagrody wręczali Prezes Kompleksu Basenowo- Rekreacyjnego Grzegorz Domżalski oraz organizator imprez sportowych Joanna Stopa.

Ostatnie zmagania w turnieju „Grand Prix” 2017 zadecydowały o ostatecznych zwycięzcach w klasyfikacji generalnej turnieju. W ogólnej punktacji brano pod uwagę nie tylko 3 etapy „Grand Prix” ale także punkty z Mistrzostw Powiatu Bytowskiego. Odbyły się więc dwie dekoracje, gdzie w finale zawodnicy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe oraz puchary oddzielnie dla każdego zawodnika na podium.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację trzeciego etapu „Grand Prix” 2017 oraz klasyfikację generalną całego turnieju.