Pływanie- korzyści zdrowotne

Listopad 20th, 2018

plywackiGodzina tygodniowo wystarczy, aby nasze ciało poczuło się zdrowsze a sen był gwarantowanie lepszy.  Niższa temperatura za oknem nie zachęca do porannego joggingu czy ćwiczeń na dworze. Wraz z nadejściem jesieni warto zmienić swoje sportowe przyzwyczajenia i wypróbować dyscyplinę, która utrzyma cię w dobrej formie przez całą zimę. Dodatkowym benefitem jest zdrowszy kręgosłup i lepszy sen.

            Kiedy na zewnątrz pogodowo dzieje się naprawdę źle, nie mamy ochoty wystawiać palca spod kołdry, nie wspominając już nawet o wysiłku fizycznym. Dla utrzymania dobrej kondycji i skutecznego zmotywowania się, warto zastanowić się nad wprowadzeniem nowej dyscypliny sportowej. Im bardziej zróżnicowane będą nasze treningi, tym szybciej zauważalne będą efekty. Ważne jest, aby  pamiętać, że każda dyscyplina lepiej lub gorzej działa na poszczególne części ciała, więc tym bardziej warto przeplatać różne rodzaje aktywności. My, szczególnie podczas jesieni i zimy, lubimy stawiać na pływanie. Basen świetnie zastępuje jeziora i morza. Oprócz działania na sylwetkę, pływanie ma wiele innych zalet, które z pewnością zachęcą każdego do wybrania się na pływalnię.

Jeśli twoim celem jest lepsza kondycja i pozbycie się dodatkowego tłuszczyku, pływanie będzie doskonałym wyborem. Jest ono sportem aerobowym, więc należy do tej samej grupy co bieganie i jazda na rowerze. Dostarcza mięśniom dużą ilość tlenu potrzebną do spalania kalorii, więc jest jedną z aktywności, która jest skuteczna w walce z nadwagą. Nie dość, że świetnie kształtuje ciało, które staje się smuklejsze i wygląda na bardziej wysportowane, to sprawia, że cyfry na wadze spadają w dół. Nawet jeśli nie umiesz dobrze pływać, możesz spróbować aqua fitnessu i aqua aerobiku, które również świetnie wpłyną na twoją sylwetkę. Nie musisz od razu wypełniać każdego dnia treningiem – jeśli jesteś początkujący, godzina tygodniowo wystarczy, by poczuć się dużo lepiej.

Zdrowotne właściwości

            Pływanie ma wiele zalet, które przypadną do gustu osobom w każdym wieku. Ten sport jest świetny dla dzieci, które mogą się na basenie wyszaleć i doskonale bawić, a przy okazji uczyć się pływać w towarzystwie maluchów w swoim wieku. Osobom, które długo i na co dzień pracują przy biurku, pływanie pozwoli na odstresowanie się i oderwanie od rzeczywistości, a także zadbanie o wydajność organizmu i układ krwionośny. Ludzie w starszym wieku docenią ten sport ze względu na łatwość i bezpieczne działanie na stawy i kręgosłup. Podczas pływania wysiłek rozkładany jest na całe ciało, więc jakakolwiek kontuzja jest bardzo mało prawdopodobna. Oprócz oczywistego wysiłku, który musimy wykonać, by utrzymać się na powierzchni czy pobijać własne rekordy, basen jest także miejscem nieco terapeutycznym. Pływanie pozwala na pobycie chwilę samemu ze sobą, przemyślenie frapujących nas kwestii i pozytywne zmęczenie, które wyrzuca stres z organizmu.

 

 

 

*Dane źródło https://kobieta.wp.pl/godzina-tygodniowo-wystarczy-zdrowsze-cialo-i-lepszy-sen-gwarantowane-6306855950767745a

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.