Uroczystość, która na długo pozostanie w pamięci

maj 11th, 2023
naparzanie

Dokładnie 27 kwietnia 2013 roku przyjęliśmy pierwszych gości na naszym basenie. W ciągu dziesięciu lat odwiedziło nas ponad 2 mln osób, a pływać uczyły się tysiące najmłodszych mieszkańców, nie tylko z gminy Bytów, ale też z innych rejonów województwa pomorskiego.

Świętowanie 10-lecia otwarcia basenu rozpoczęło się 28 kwietnia 2023 i trwało aż 3 dni! Przygotowano mnóstwo ciekawych propozycji m.in. bilety na basen i siłownię z 50 % zniżką, lody i watę cukrową w specjalnej urodzinowej promocji, animacje dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

Punktualnie w południe uroczystość rozpoczęliśmy od powitania zgromadzonych gości przez prezesa Grzegorza Domżalskiego, następnie odbyło się przemówienie Burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki, Starosty Bytowskiego Leszka Waszkiewicza oraz pozostałych gości. Zostały również wręczone pamiątkowe statuetki zarówno dla zaproszonych gości, jak i pracowników, którzy są związani z basen od samego początku. Następnie odbył się niesamowity pokaz pływania synchronicznego zespołu AQUA-ART z Gdyni, pokaz ratownictwa wodnego poprowadzony przez Gniewińskie WOPR. Nie zabrakło też sportowej rywalizacji. O godzinie 14:00 odbyły się międzyszkolne zawody sztafety pływackiej. Sztafety pływackie składały się z uczniów reprezentujących klasy 6-8. Każdy z uczestników 4 osobowej drużyny miał do przepłynięcia dystans 50 m, stylem dowolnym. Kolejność zdobytych miejsc:

I m. – Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie

II m. – Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie

III m. – Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie

IV m. – Szkoła Podstawowa w Gostkowie

V m. – Szkoła Podstawowa w Niezabyszewie

VI m. – Szkoła Podstawowa w Pomysku Wielkim

Z kolei w restauracji „Roma” odbył się poczęstunek dla zaproszonych gości, a w holu przy recepcji częstowano gości urodzinowym tortem w kształcie basenu i słodyczami. Tego dnia nikt nie liczył kalorii, bo przecież można było je potem spalić, pływając w basenie. Nie była to jedyna urodzinowa atrakcja. O godzinie 15:00 nasi instruktorzy poprowadzili gry i zabawy w wodzie dla dzieci. Tego dnia basen był wyjątkowo otwarty do pierwszej w nocy, ponieważ dla miłośników Strefy Saun odbyła się niezapomniana Jubileuszowa Noc Saunowa! Czekał na nich przepyszny poczęstunek wraz z szampanem. Jubileuszową Noc Saunową poprowadzili niesamowita saunamistrzyni Sylwia Szota i saunamistrz Adam. A tak przedstawiał się program:

21.10 Seans PIWNY z degustacją piwa regionalnego

Seans, podczas którego poznaliśmy prozdrowotny wpływ piwa na organizm poprzez zastosowanie na skórę, polanie pieca i walor zapachowy a także specjalną degustację regionalnego piwa

22.00 Gorący Seans BAŁKAŃSKI ze ŚLIWOWICĄ

Seans z niezwykle energetyczną muzyką bałkańską, 3 kulami lodu z olejkami eterycznymi, zakończony polaniem pieca esencją śliwowicy. Był to najcieplejszy seans wieczoru.

22.40 SEANS SHOW (mini-spektakl w saunie) „AFRYKA”

Seans poprowadzony przez dwoje sauna mistrzów wcielających się w role. W jego trakcie sauna na 15 minut zmieniła się w teatr, a kostiumy, użyte zapachy olejków oraz wykorzystanie dymów specjalnych kadzideł pozwoliło na poczucie w pełni afrykańskiego klimatu

23.20 Egzotyczny seans w łaźni parowej z cukrowym peelingiem z ananasa

Był to 15-minutowy seans z trzema utworami muzycznymi, naturalnym świeżo przygotowanym (jadalnym) peelingiem cukrowo-ananasowym, polaniem ciała naparem z hibiskusa i masażem kruszonym lodem

23.50 Relaksacyjny seans wyciszający z dźwiękami dzwonków i koshi.

Na koniec odbył się seans z użyciem instrumentów muzycznych w saunie, spokojny, kojący, z łagodnymi olejkami eterycznymi.

Od piątku aż do środy miłośnicy wodnych zabaw mieli okazję spróbować swoich sił na wodnym torze przeszkód lub mogli popływać na desce SUP. Wiele radości i dobrej zabawy towarzyszyło klientom w niedzielę. Od godziny 15:00 do 17:00 odbył się Festiwal Gier Zapomnianych. Przez całą tę imprezę towarzyszyli nam piraci z Przygody Team, którzy poprowadzili fantastyczne zabawy, konkursy i animacje dla najmłodszych klientów. Dla dzieci zorganizowano również darmowe malowanie twarzyczek, kolorowe warkoczyki oraz brokatowe tatuaże.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.