XXXVI Półmaraton Gochów zakończony!

czerwiec 8th, 2016

W tej największej imprezie biegowej w terenie udział wzięło 225 zawodników z Pomorza, ale także spoza naszego województwa, m.in. z Koszalina, Szczecinka i Bydgoszczy. Impreza przyciągnęła również kilkunastu biegaczy z zagranicy(Niemcy, Ukraina i Maroko). Pula nagród dla zwycięzców OPEN kobiet i mężczyzn wyniosła 7 000zł(2×2000 za I miejsce, 2×1000 za II miejsce i 2×500 za III miejsce). Zwycięzcą bytowskiej „połówki” został zawodnik z Maroka – Abderrahim Elasri z czasem 1:07:45 co jest nowym rekordem trasy. Na drugim miejscu przybiegł wielokrotny triumfator tej imprezy i mieszkaniec Bytowa – Tadeusz Zblewski(1:11:27), a podium uzupełnił również mieszkaniec Bytowa– Paweł Grzonka(1:14:24). Wśród pań zwyciężyła Ukrainka Tetiana Rybalchenko z czasem 1:26:13, druga przybiegła Ania Karolak ze Słupska(1:30:49), a na trzeciej pozycji bieg ukończyła Patrycja Belińska z Bydgoszczy(1:35:19). Imprezę Organizowali wspólnie Kompleks Basenowo – Rekreacyjny NIMFA w Bytowie i Klub Biegacza Goch, a dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu, Powiatu Bytowskiego i Miasta Bytów, a także ze środków sponsorów, jakimi były firmy: POLMOR, FCPK, Bank Spółdzielczy w Bytowie. Na trasie pomagali strażacy ochotnicy oraz z PPSP Bytów, również Policjanci na motocyklach znakomicie wywiązali się ze swojej pracy, a najbardziej pochwalić trzeba nieocenioną pracę wolontariacką uczniów Gimnazjum Nr 1 i Nr 2, którzy pomagali w biurze zawodów, pilnowali depozytu, podawali produkty na punktach żywienia na trasie oraz wręczali medale i wodę na mecie. Dwie dziewczyny również pomagały podczas ceremonii wręczania nagród. Pozostałe kategorie:
Najmłodszym Bytowiakiem został Krzysztof Stopa, Bytowianką natomiast Aneta Niklas. Puchary ufundowało TKKF „Radość” Bytów.